Posty

Wyświetlanie postów z lipiec, 2017

ZOO we Wrocławiu

Obraz
Hej,  połowa wakacji już niestety za nami. W tym roku mogę powiedzieć, że lipiec był aktywny. Byłam w zoo we Wrocławiu i Chorzowie i również byłam w Wiśle na Baraniej Górze. Bardzo się dużo chodziliśmy w te dni. Poza tym znalazłam pracę. Chodzę do niej w poniedziałki, środy i piątki, więc mam trochę czasu dla siebie w inne dni. Nie zarobię jakoś specjalnie dużo, ale wystarczająco. Sezon na moje ulubione truskawki się niestety skończył, ale dużo ich zamroziłam, więc będę sobie robić sorbety. Ostatnio często moja babcia robi pierogi, a najlepsze są te z jagodami, chociaż niestety w tym roku są bardzo drogie. Za nie cały miesiąc są wyniki egzaminu zawodowego i boję się części praktycznej. Mam nadzieję, że zdałam, bo nie mam zamiaru przechodzić przez trzęsące się ręce jeszcze raz.

A Wy co robiliście w lipcu?
instagram vinted |

♥♥♥

#19 CIY: Fit Raffaello

Obraz
Składniki: → kasza jaglana → wiórki kokosowe → odżywka białkowa o smaku kokosowym* → mleko/woda/mleko kokosowe → dowolne dodatki* * można dodawać, ale nie trzeba

1. Kaszę (u mnie 100g) rozgotować, aby się kleiła z odżywką białkową i wiórkami kokosowymi (ja gotowałam w 100 ml mleka i szklance wody, jeśli ktoś nie ma odżywki białkowej można użyć mleka/wody kokosowej lub dać więcej wiórek). 2. Odstawić kasze, aby ostygła i na talerz wsypać wiórki kokosowe (ja dodałam jeszcze siemię lniane). 3. Gdy kasza przestygnie, zamoczyć ręce w zimnej wodzie i formować kulki wielkości moreli, po czym obtaczać w wiórkach.
4. Uformowane raffaello wstawić do lodówki na kilka godzin. Najlepiej jest je zjeść w ciągu 3 dni. :)


Robiliście lub jedliście kiedyś takie raffaello? 


instagram vinted |

♥♥♥

Korzyści letnich owoców

Obraz
Mango (~73 kalorie/pół owocu) Obniża cholesterol, odblokowuje pory, utrzymuje zdrowie oczu i poprawia trawienie. Jest jednym ze źródeł antyoksydantów. Witamina C: 48% dziennego zapotrzebowania Witamina A: 16% dziennego zapotrzebowania Błonnik: 8% dziennego zapotrzebowania
Pomarańcza (~65 kalorii/owoc) Zwiększa zdrowie serca, pomaga zapobiegać różnym rodzajom raka i reguluje ciśnienie krwi. Skórka z pomarańczy może odstraszać pewne rodzaje owadów, w tym komary. Witamina C: 106% dziennego zapotrzebowania Błonnik: 14% dziennego zapotrzebowania Potas: 7% dziennego zapotrzebowania Wapń: 6% dziennego zapotrzebowania
Truskawki (~53 kalorie/kubek) Obniżają cholesterol, poprawiają pamięć krótkoterminową i pomaga budować silne włosy i paznokcie. Antyoksydanty, które znajdują się w truskawkach powstrzymują rozwój komórek rakowych. Jedzenie ich może sprawić, że twoje zęby będą bielsze. Witamina C: 163% dziennego zapotrzebowania Błonnik: 14% dziennego zapotrzebowania Potas: 7% dziennego zapotrzebowania
Maliny …

6 powodów, aby ćwiczyć rano

Obraz
1. Nie będziesz musiał/a się bać, że coś cię ominie. Jeśli zrobisz trening rano, nie będziesz musiał/a podejmować trudnych decyzji pod koniec dnia. Pójść na trening czy spotkać się ze znajomymi?
2. Podkręci twój metabolizm. Poranne ćwiczenia podkręcą metabolizm i pomogą ci spalić więcej kalorii podczas dnia.
3. Minimalizuj rozproszenia. Podczas treningu popołudniowego lub wieczornego wiadomości, SMS'y, Facebook itp będą nam przeszkadzać w skupieniu się. Rano prawie wszyscy śpią, więc nie ma takiego problemu.

4. Unikaj tłumów. Mniej ludzi na siłowni, na drodze albo koło twojego domu równa się mniejszym przeszkodą stojącą między twoim celem a tobą.
5. Ustal zdrowy precedens na cały dzień. Poprzez budowanie swojego nastroju i poziomu energii, twój poranny trening powstrzyma twoje zachcianki i zmotywuje cię do podejmowania zdrowszych decyzji przez cały dzień. (Nie przerywaj tego!)
6. Wykreśl to ze swojej listy i idź dalej. Najcięższa część za tobą. Teraz możesz realizować resztę swojej lis…

Elektryczna szczotka - BeautyBigBang

Obraz
Hej,  Jakiś czas temu napisała do mnie firma BeautyBigBang, aby przetestować ich produkty i napisać o nich recenzję. Paczka zjawiła się po około miesiącu, co jest standardowe dla takich firm. Sam przebieg zamówienia różnił się od tych wcześniejszych. Należało wybrać jedną rzecz i wraz z adresem wysłać link mailem. Oczywiście przy takich współpracach piszę się po angielsku.  Paczka przyszła zapakowana w folię bąbelkową. Niestety do zestawu nie są dołączane baterie - trzeba je kupić we własnym zakresie. Wszystkie końcówki masują skórę i pobudzają krążenie krwi, jednak oczywiście każda służy do czegoś innego. Tą szczotkę możecie znaleźć tu.

Szczotka ta zawiera 5 końcówek: Pierwsza końcówka to szczoteczka z delikatnym nylonowym włosiem. Pomaga oczyścić skórę ze złuszczonego naskórka i zanieczyszczeń, a także pełni funkcje masażera, pobudzającego ukrwienie.


Druga to masażer peelingujacy, który służy do usuwania twardego, zrogowaciałego naskórka.


Trzecia końcówka to delikatna gąbeczka, dzięki …