Zalety picia wody po przebudzeniu

 
1. Picie wody na pusty żołądek oczyszcza jelito grube ułatwiając wchłanianie substancji odżywczych.

 
2. Wzrasta produkcja nowej krwi i komórek mięśniowych.

 
3. Pomaga w odchudzaniu. 
Wypicie pół litra ciepłej wody może przyśpieszyć twój metabolizm o 24% rano.

 
4. Święcąca skóra. 
Woda pomaga usuwać toksyny z krwi, co pomaga utrzymać skórę święcącą i czystą.

 
5. Utrzymuje w równowadze układ limfatyczny. 
Te gruczoły pomagają wykonywać codzienne czynności, równoważy płyny ustrojowe i walczy z infekcjami.


Zdjęcia ©WeHeartIt
Większość informacji jest zaczerpnięta z internetu.

 

Last teen yearsCześć,
jak minęły Wam święta Wielkanocne? Ja standardowo poszłam święcić koszyczek i w tym roku po raz pierwszy zjadłam jajko ze święconki. Jednak jak to się mówi: święta, święta i po świętach. Szybko przyszły i jeszcze szybciej się skończyły, ale to nie był koniec świętowania.
W piątek miałam dziewiętnaste urodziny. Moje ostatnie naście. Nie udało mi się ubłagać mamy, abym w ten dzień nie poszła do szkoły. Dzień przed nimi moje i mojej koleżanki konto na facebooku'u zostało zablokowane na 12 godzin przez wydarzenie Obora party. Nie ukrywam było śmiesznie. Taki mały detoks przed spamem urodzinowymi życzeniami i zdjęciami.
Impreza rodzinna w tym roku była skromna. Dostałam blender, więc całkiem możliwe, że na blogu pojawią się przepisy na koktajle.
A tak z innej beczki: w empiku jest do dzisiaj promocja na książki (3za2), więc zapraszam wszystkie mole książkowe! Promocja trwa do 23:59!

  
   

Witamina K

 
Symptomy niedoboru:
♦ Siniaczenie.
 ♦ Krwawienie z nosa.
 Obfite miesiączki.
 Długie gojenie się ran.

 
Zalety:
♦ Ma wpływ na krzepnięcie krwi.
♦ Walczy ze zwapnieniem. 
♦ Jest przeciwzapalna.
♦ Wspiera funkcjonowanie mózgu.

  
Można ją znaleźć w:
ciemnozielonych i liściastych warzywach 
(brokuły, rzepa, szpinak, sałata, szparagi, kapusta, groszek)
awokado
truskawki
jajka
ser
pomidory


Zdjęcia ©WeHeartIt
Większość informacji jest zaczerpnięta z internetu.

 

Keratynowe prostowanie włosów

 
Na początku roku szkolnego zdecydowałam się na keratynowe prostowanie włosów. Moje włosy były strasznie zniszczone (pierwsze zdjęcie), więc postanowiłam w końcu zrobić coś z tym sianem
Mimo, że moje włosy były prawie do pasa to nie dało się tego zauważyć przez to, że się kręciły i po prostu było bardzo zniszczone. Gdy pani fryzjerka mi zrobiła ten zabieg i wyprostowała włosy musiała niestety obciąć ponad połowę. 
Keratynowe prostowanie włosów polega na tym, że specjalną keratynę stopniowo, pasmo po paśmie nakłada się na oczyszczone i wysuszone włosy. Trzyma się ją około pół godziny, następnie ponownie się suszy, a później prostuje włosy. Nie wolno ich później myć przez 2-3 dni. To nie jest tak, że włosy będą przez cały czas proste jak drut. Jak miałam robione je po raz pierwszy, to gdy umyłam włosy po tych trzech dniach - miałam loki. Dopiero za drugim i teraz trzecim (zdjęcie poniżej) razem efekt utrzymuję się dłużej, ale włosy i tak nie są tak proste jakbyśmy się przed chwilą prostowały. Również jest ważna pielęgnacja włosów po zabiegu. Trzeba nakładać bardzo dużo masek na włosy i używać szamponów bez soli czy parabenów przez pierwsze dwa tygodnie.
Różnicę na pewno widać w zdjęciach po lewej stronie. Prostuję włosy jakoś co 3-4 miesiące, głównie wtedy kiedy widzę, że robi mi się znowu powoli siano.
Jest to na pewno kosztowny zabieg. Ja keratynę kupiłam przez internet, a u fryzjera byłam tylko raz, żeby wiedzieć jak zaaplikować produkt. Wyniosło mnie to około 300 złotych, jednak dla takiego efektu warto wydać te pieniądze.

Robiłyście kiedyś keratynowe prostowanie włosów?


Rzeczy, których warto się nauczyć

  
Zawsze mów tak, jeśli przyjaciel czy znajomy proponuje ci wyjście.

Jedz śniadanie każdego dnia.

  
Akceptuj błędy, ale nie popełniaj tych samych ponownie.

Doceniaj ludzi w swoim życiu.

  
Szukaj pozytywów we wszystkim.

Próbuj nowych rzeczy i rób to często.

Traktuj siebie tak dobrze jak traktujesz innych.