Posty

Wyświetlanie postów z grudzień, 2016

Black Friday & Christmas Haul

Obraz
Cześć, dawno nie pisałam do Was normalnie. Cały czas dodawałam tylko jakieś posty bardziej tematyczne.  Mam nadzieję, że wigilię spędziliście w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie wiem jak u Was, ale u mnie, gdy zaczynaliśmy szykować wszystko na stół do kolacji, zaczął padać śnieg. Chociaż nie ma teraz po nim ani śladu to miło było patrzeć na spadający puch z nieba w czasie wigilii. Standardowo jak co roku miałam dwie kolacje, więc teraz przyszedł czas by odpocząć i pooglądać seriale i filmy. A dzisiaj przyszedł czas na haul zakupowy. Jest to pomieszanie tego co udało mi się kupić na Black Friday, części tego co dostałam na święta i tego co po prostu sobie kupiłam.


A Wy jak spędziliście wigilię? Co dostaliście pod choinkę?
tumblr | instagram | vinted | ask |
♥♥♥

Rady na okres świąteczny

Obraz
Przygotowywanie potraw: 1. Zamiast smażyć karpia w panierce, która pochłania cały olej lepiej przygotować go na parze i obsypać ziołami. Również pierogi lepiej gotować a nie obsmażać i nie polewaj ich dodatkowo tłuszczem.
2. Do makówek nie dodawaj cukru a bułkę pszenną zmień na pełnoziarnistą albo grahamkę. Wiadomo, że takie potrawy kuszą dlatego podaj je w małych salaterkach.


3. Jeśli w twoim domu przyrządza się kompot z suszu to nie dodawaj do niego kolejnej dawki cukru, bo przecież suszone owoce (figi, morele czy rodzynki) są już słodkie same w sobie. 
4. Do sałatek używaj oliwy z oliwek, a majonez wymieszaj po połowie porcji z jogurtem naturalnym.

5. Domowy barszcz zrobiony z buraków, jest cennym źródłem antyoksydantów i jest mało kaloryczny. Można go pić bez ograniczeń.

Podczas jedzenia: 1. Przed kolacją wigilijną zjedz małe posiłki. Nie głodź się wtedy, bo później będziesz jadł/a bez ograniczeń. Ja na przykład zawsze jem trzy posiłki przed wigilią i tą kolację traktuję jako obiad…

Powody, by lubić zimę

Obraz
Święta

Swetry


Gorąca czekolada

Śnieg

Lampki

Filmy świąteczne


Świeczki


Zimowe ubrania


Zakupy świąteczne


Świąteczna kolacja


Prezenty

Łyżwy

Zdjęcia ©WeHeartIt
tumblr | instagram | vinted | ask |
♥♥♥

Christmas Tag

Obraz
Chciałabyś, aby padał śnieg na święta? Jasne, że bym chciała. Uwielbiam białe święta, ale znając naszą polską zimę śniegu nie będzie, chociaż mam nadzieję.

Wyjeżdżasz gdzieś na święta? Prawdopodobnie jadę do dwóch babć na wigilię.

Ulubiona piosenka świąteczna?
l


Ulubiony film świąteczny? Kevin sam w domu i Ekspres polarny.

Czy masz kalendarz adwentowy? W tym roku niestety nikt mi nie kupił. 

Obchodzisz Dziękczynienie? Niestety nie. U mnie w domu nie ma takiej tradycji.

Stroisz swój pokój na święta? Lampki muszą być obowiązkowo.

Najgorszy i najlepszy prezent jaki kiedykolwiek dostałaś? Nie dzielę prezentów na najgorsze i najlepsze. Wszystko co dostaję mi się podoba. Liczy się, że dana osoba o mnie pamiętała.

Chodzisz do kościoła w święta? Nie, nie chodzę. Pasterka jest dla mnie za późno.

Ulubiona świąteczna potrawa? Makówki.


Zdjęcia ©WeHeartIt
tumblr | instagram | vinted | ask |
♥♥♥