Technik weterynarii #2


Przyszedł czas na drugą część na temat profilu Technik Weterynarii, na którym jestem. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak jest w pierwszej klasie zapraszam na pierwszą część. Wszystkiego nie da się dokładnie opisać, ponieważ był by to bardzo długi post, dlatego przybliżam to wszystko w pigułce. Jeśli macie jakieś pytania na temat tego kierunku możecie pytać w komentarzu lub pisać na e-mail.

 

Kiedy napiszemy pierwszą kwalifikację jedne przedmioty zawodowe nam się kończą, a inne zaczynają. W drugim semestrze drugiej klasy technikum zaczyna nam się diagnostyka weterynaryjna, choroby i pielęgnacja zwierząt, oczywiście praktyki w klinikach i pracownia laboratoryjna, która zaczyna się w trzeciej klasie. Wszystkie te przedmioty przygotowują nas do kwalifikacji R.10. Wykonywanie czynności pomocniczych z zakresu usług weterynaryjnych, który jest pod koniec trzeciej klasy.

 
Zdjęcia ©WeHeartIt

Diagnostyka weterynaryjna oraz choroby i pielęgnacja zwierząt zaczynają się w drugim semestrze drugiej klasy. 
Diagnostyka jest po 2 godziny tygodniowo. Na tych lekcjach jest wszystko związane z diagnostyką. Trzeba znać temperatury zwierząt, tętno, jakie są przyrządy do poskramiania czy jaki odgłos wypuku jest fizjologiczny, uczymy się diagnozować jakąś chorobę przez objawy itp.
Choroby są po 4 godziny tygodniowo. Na tym przedmiocie w głównej mierze poznajemy różne choroby, ale też uczymy się podstawowych pojęć (np. szczepionka, pasożyt itd.), obliczać dawki czy stężenie jakiegoś płynu.
Pracownia laboratoryjna zaczęła się w tym roku szkolnym. Jest po 4 godziny i trwa dwa semestry. Na razie uczymy się o badaniach krwi i ich parametrach. 

 

Praktyki to są jakby dwa przedmioty, które nazywają się: pracownia diagnostyczna i pracownia zabiegowa. Mamy je od drugiego semestru drugiej klasy do końca trzeciej. Przez dwa semestry po 8 godzin, przez trzeci semestr mamy je po 7 godzin. W pierwszej klinice, w której byłam nie nauczyłam się zbyt wiele, więc je zmieniłam. Teraz mam je w lepszym miejscu, ponieważ robię znacznie więcej. 
Co się na nich robi? To zależy od kliniki. W pierwszym miejscu tylko stałam i patrzyłam. Nic nie mogłam robić. W nowej placówce pomagam przytrzymywać zwierzęta, pobieram leki do strzykawki, robię zastrzyki, zakładam kroplówkę czy na przykład ściągam wenflony. Ostatnio nawet pomagałam przy cewnikowaniu kota i zakładaniu szwów. W tym miejscu jest więcej możliwości i lekarze na więcej pozwalają. Pod koniec października miałam dwa tygodnie praktyk, czyli przez ten czas nie chodziłam do szkoły tylko do kliniki.


Pytajcie jeśli macie jakieś pytania! :)

| tumblr | instagram | vinted | ask |

Komentarze

 1. Przeczytałam tą i pierwszą część, i stwierdzam że to jest fajny profil jest bardzo ale to bardzo ciężki, moja koleżanka z klasy poszła na ten profil jednak nie wiem jak jest tam u niej bo nie mamy kontaktu już :)
  http://malwinabeczek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy kierunek. Sama myślałam o nim, ale wygrało hotelarstwo :) A zwierzaczki ze zdjęc prześliczne!
  Pozdrawiam i zapraszam! ♥
  http://marianna-pisze.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie jest się w to zagłebić jesli ktos ie tym interesuje;)
  Pozdrawiam
  Zapraszam do mnie:by Arek

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam Cię! Mimo, że kocham zwierzęta nie miałabym siły psychicznej by np zakładać im wenflon czy go ściągać. Wolę jednak wydawać leki z recepty ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo interesujący kierunek. Niestety coraz więcej osób które się tym zajmują nie do końca są odpowiednio wykwalifikowane.
  Zdjęcia są przeurocze! :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie:)
  http://lucky-veronica.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Super kierunek, później zawód, sama kocham zwierzaki i chyba jedyną przeszkodą dla mnie w takiej pracy (oprócz biologii i chemii :D) byłoby to, że mam za słaby charakter, żeby patrzeć na ich cierpienie...
  Podziwiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Weterynaria nie jest dla mnie, ale podziwiam takie osoby :)
  Mogłabyś kliknąć w linki TU ? Dzięki:*

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepszy w tej pracy jest kontakt ze zwierzakami :)
  https://uglyographyy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajnie piszesz o weterynarii. Na pewno przyda sie to komuś kto wiąże z tym swoją przyszłość :) przewrotowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. W sumie to bardzo ciekawy kierunek. Czy za te praktyki też dostajesz jakieś oceny czy tylko uczysz się wykorzystywać swoją wiedzę w praktyce?
  paulan-official-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Jesteś na ciekawym profilu w technikum.Idealny dla miłośników zwierząt. Wiem coś o praktykach, ja ze swoich nic się nie nauczyłam.
  http://take-a-pencil-and-draw-world-of-races.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Przepiękne uczucie widząc osobę która tak bardzo kocha pomagać zwierzętą, ja niestety mam alergie i nie mogłam iść na taki profil ale życzę powodzenia :)
  Zapraszam
  http://rebelownlife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja chciałam zostać weterynarzem gdy byłam malutka :) Teraz choć wciąż kocham zwierzęta to jednak czuję, że to nie dla mnie
  https://amarantowe-usta.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 14. Moja znajoma z klasy chce iść do takiego technikum, podeślę jej link do Twojego postu - na pewno się przyda!

  http://the-fight-for-a-dream.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Weterynaria raczej nie jest dla mnie ;/

  Zapraszam:
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawe, fajnie poczytać, ale nie dla mnie ;).
  http://modoemi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. ja sie zwierząt boje więc podziwiam wybór :)


  Pozdrawiam i życzę cudownego weekendu :)
  ANRU,

  OdpowiedzUsuń
 18. Gdyby u mnie, gdzieś w pobliżu były taki kierunek - od razu bym sie na niego zgłosiła. Spełniłabym się na nim na pewno bardziej, niz teraz w liceum na kierunku mat-geo-ang (ja dalej naprawdę nie wiem co ja tu robię i jak się tu znalazłam)

  https://roseaud.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Love this! :)


  Saw your blog and thought if you would like to follow each other? Follow me and I'll follow back asap. Let me know what you think. I'd love to hear something from you! :)
  www.cielofernando.com
  FACEBOOK | INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 20. W dzieciństwie chciałam iść na podobny kierunek, ale na ten czas zwyczajnie nigdzie w mojej okolicy takiego nie było. Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. bardzo ciekawy kierunek ! :D
  Pozdrawiam cieplutko.
  stay-possitive.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Kiedys nie bylo takich profili, wiec ciekawy kierunek! :)

  OdpowiedzUsuń
 23. super kierunek zazdroszczę bardzo chciałabym na taki iść :D super post
  Pozdrawiam♥♥

  http://blondbme.blogspot.com/2016/11/today-is-perfect-day.html

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Odpowiadam na każdy komentarz!
Jeśli podoba ci się blog - zaobserwuj!
Chcesz zobaczyć na blogu coś czego na nim nie ma? Napisz komentarz!