Jak nie podjadać?

Herbaty pomogą ci wypełnić żołądek, przez co będziesz miała mniejszą ochotę na podjadanie między posiłkami. Te nie słodzone mają bardzo mało kalorii.


Jeśli zawsze będziesz mieć je w zasięgu ręki, nie uda ci się od nich odzwyczaić. 


Zamiast zjeść słodkie ciasteczko czy czekoladę, pomyśl jak możesz zmodyfikować przepis. Jako słodkość możesz potraktować owoc czy jogurt naturalny.

Aby odzwyczaić się od podjadania powinniśmy jeść powoli i dokładnie przegryzać każdy kęs. Nie powinniśmy jeść łapczywie i wszystkiego połykać. Przez to, że coś długo przeżuwamy, do mózgu dochodzi sygnał o sytości.

Zdjęcia ©WeHeartIt

Pijąc przez cały dzień małe porcje naturalnej wody mineralnej, zapełniasz żołądek. Wtedy masz mniejszą ochotę na podjadanie. Jeżeli nie smakuje ci zwykła dodaj do niej owoców i mięty.

tumblr | instagram | vinted | ask |

Świąteczne inspiracje

 

Cześć Wam, 
święta tuż tuż, a niestety śniegu nie widać. Cóż... kolejne święta bez śniegu. W tym roku jakoś w ogóle nie czuję tego klimatu. Jakoś nie lubię tych dni. Nie wiem czemu. Co raz mniej mają dla mnie znaczenie. 
Dzisiaj wraz z mamą jadę na miasto na zakupy świąteczne. Musze kupić sobie kilka bluzek i książek. :) Miałyśmy robić pierniki, ale jakoś tak wyszło, że nie będziemy ich robić. 
W szkole jest jak najbardziej dobrze. Mam całkiem dobre oceny, co mnie bardzo cieszy. Niektóre oceny mam już wystawione. Mam nadzieję, że w styczniu uda mi się zdać kwalifikacje. Może napiszę o tym osoby post kiedyś. :)
Powoli wracam do mojej starej diety, bez podjadania. Bardzo się z tego cieszę, bo moje ciało strasznie się zmieniło od wakacji i nawet nie mam na nic już ochoty. Mam nadzieję, że wrócę do starych nawyków.
Dziś pokażę Wam świąteczne inspiracje. Bardzo lubię tego typu posty na innych blogach, więc postanowiłam, że też taki zrobię.

 
 
 
 
 
 
 
Zdjęcia ©WeHeartIt

A co słychać u Was?

tumblr | instagram | vinted | ask |

To pasja czyni nas wyjątkowymi

Hej kochani!
Razem z Darią postanowiłyśmy wymienić się postami. Jestem z bloga nataa-natkaa.blogspot.com i serdecznie Was wszystkich na niego zapraszam, na którym już znajduje się post Darii. Najpierw krótko o sobie opowiem. Jestem Renia i mam 17 lat. Aktualnie uczęszczam do technikum.

Pasja, co to takiego jest, jak się ukazuje i co czujemy dzięki niej? Właśnie na te pytania opowiem w dzisiejszym poście!
Wikipedia podaje nam, że pasja to czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem- głównym celem pozostaje jednak przyjemność z uprawiania hobby.

Jakie są moje pasje?

Gotowanie
Ta pasja jest ze mną od małego. Już jako małe dziecko "próbowałam" gotować. Lecz nie w takim sensie w jakim myślicie. Mimo braku czasu przez szkołę tę pasję cały czas rozwijam. Nie tylko praktycznie, ale także teoretycznie, uczęszczając do technikum na ten profil.

 
 
 

Blogowanie
Następną pasją jest blogowanie. Idzie już trzeci rok odkąd jestem blogerką. Najpierw, tak jak większość miałam dziecinne blogi które długo nie potrwały. Lecz 5 sierpnia 2013r. założyłam takiego poważniejszego bloga, którego aktualnie prowadzę. To hobby daje mi dużo radości. Nie robię tego dla rzeczy materialnych, ale dla samej siebie. Lubię to robić i mimo, że mogę nie dodawać postów przez jakiś czas to kiedyś do tego wrócę, bo to uwielbiam.

 
 
 

Fotografia
Ostatnią pasją jest fotografia. Zaczęłam się nią interesować na początku gimnazjum. Najpierw miałam zwykły aparat. Ale po jakimś czasie wyposażyłam się w lepszy sprzęt. Nie jestem jakąś profesjonalistką w tym, ale cały czas się uczę. Gdy mam wolną chwilkę z chęcią sięgam po swój aparat i doskonalę się w tej dziedzinie.

 
 
 

Jeszcze raz wszystkich zapraszam na mojego bloga!
Chcesz być na bieżąco, polub!